»  SaingitsLaurels


Mr. Graceborn L R
M.Tech Machine Design
Third Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Mr. Rahul Elamon
M.Tech Machine Design
Second Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Ms. Sherin Tom
M.Tech Power Systems
First Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Ms. Ansu Thomas
M.Tech Power Systems
Second Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Mr. Ganesh M
M.Tech Power Systems
Third Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Ms. Serin Issac
M.Tech Geomechanics & Structures
First Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Ms. Swetha P
M.Tech Geomechanics & Structures
Second Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Ms. Ani Mary Alex
M.Tech Geomechanics & Structures
Third Rank
M.Tech Degree Examination of November 2015


Ms. Nimmy Rose Joshuva
M.Tech Geomechanics & Structures
First Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Ms. Pinky Merin Philip
M.Tech Geomechanics & Structures
Second Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Ms. Gayathri V.G
M.Tech Geomechanics & Structures
Third Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Ms. Parvathy Suresh
M.Tech Power Systems
First Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Ms. Neethu Muraleedharan
M.Tech Power Systems
Second Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Ms. Neethu Sathyan
M.Tech Power Systems
Third Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Mr. Romy Mathew
M.Tech Machine Design
First Rank
M.Tech Degree Examination of November 2014


Mr. Ajith Kurian Baby
M.Tech Machine Design
First Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Maheswary Sreenath
M.Tech VLSI & Embedded Systems
First Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Athulya Justin
M.Tech Power Systems
First Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Teena George
M.Tech Geomechanics & Structures
First Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Mr. Emmanuel Thomas Jose
M.Tech Geomechanics & Structures
Second Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Roshni Oommen
M.Tech VLSI & Embedded Systems
Second Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Ancy Alias
M.Tech Power Systems
Second Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Mr. Sabarinath S
M.Tech Machine Design
Third Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Tina Abey Joseph
M.Tech Geomechanics & Structures
Third Rank
M.Tech Degree Examination of February 2014


Ms. Aleena Joseph Panampunnayil
Master of Computer Applications
First Rank
MCA Degree Examination of May 2013


Ms. Roniya Abraham 
B.Tech Applied Electronics & Instrumentation Engineering (2009 admission)
First Rank
B.Tech Degree Examination of May 2013


Mr. Balu E George 
M.Tech  Geomechanics & Structures (2010 admission)
First Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Serene C Kurian 
M.Tech Power Systems (2010 admission)
First Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Parvathy Venugopal 
M.Tech Machine Design (2010 admission)
First Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Jayalakshmi C J 
M.Tech Geomechanics & Structures (2010 admission)
Second Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Haseena K A 
M.Tech Power Systems (2010 admission)
Second Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Mr. Benrose Prasad 
M.Tech Machine Design  (2010 admission)
Second Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Hima Sara Jacob 
M.Tech VLSI & Embedded Systems (2010 admission)
Second Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Jasmy Paul 
M.Tech Power Systems (2010 admission)
Third Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Surya Sasidharan 
M.Tech Geomechanics & Structures (2010 admission)
Third Rank
M.Tech Degree Examination of April 2013


Ms. Aparna Jose 
M.Tech Power Systems (2009 admission)
First Rank
M.Tech Degree Examination of April 2012


Mr.Ajith Kuriakose Mani
M.Tech Machine Design (2009 admission)
First Rank
M.Tech Degree Examination of April 2012


Mr. Junet Babu
M.Tech Machine Design (2009 Admission )
First Rank
M.Tech Degree Examination of April 2012


Ms. Vidhya Kuruvilla 
M.Tech Power System (2009 admission)
Second Rank
M.Tech Degree Examination of April 2012


Ms. Anisha Mariam Yohannan 
M.Tech Power System (2009 admission)
Third Rank
M.Tech Degree Examination of April 2012


Ms.Roshni Oommen
Electronics & Communication
First Rank
B.Tech Degree Examination of May/June, 2011


Mr. Amith Aravind
M.Tech Machine Design ( 2008 Admission )
First rank with distinction
M.Tech Degree Examinations of July 2011


Mr. Sujo P. George
M.Tech in Power Systems ( 2008 Admission )
First Rank
M.Tech Degree Examinations of July 2011  

Ms. Kavitha John
Master of Computer Applications
Second Rank
MCA Degree Examination May 2007

Ms. Smrithi Nair
Master of Computer Applications
First Rank
MCA Degree Examination of May 2007


Mr. Arjun Radhakrishnan
Mechanical Engineering
Second Rank
B.Tech Degree Examinations in 2007 


Mr. Lalgy Gopi
Electrical & Electronics
Second Rank
B.Tech Degree Examinations in 2006